Alcatel na autostradzie A2

Alcatel Polska podpisał kontrakt z firmą Infraprojekt (polska filia Egis Projects SA) na dostawę i instalację urządzeń telekomunikacyjnych dla projektowanej autostrady A2 na odcinku Konin-Nowy Tomyśl.

Alcatel Polska podpisał kontrakt z firmą Infraprojekt (polska filia Egis Projects SA) na dostawę i instalację urządzeń telekomunikacyjnych dla projektowanej autostrady A2 na odcinku Konin-Nowy Tomyśl.

W ramach kontraktu Alcatel dostarczy szereg elementów infrastruktury telekomunikacyjnej do zainstalowania wzdłuż 150 km odcinka autostrady: okablowanie światłowodowe, cyfrowy system transmisji danych na potrzeby pobierania opłat i zarządzania ruchem, sieć central PABX, sieć radiowej łączności ruchomej na potrzeby utrzymania autostrady oraz system łączności alarmowej z kolumnami alarmowymi oraz centrum zarządzania.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Kolumny alarmowe, wyposażone w przycisk wzywania pomocy i głośnik, będą instalowane co 2 km, po obu stronach autostrady, co pozwoli na szybkie powiadomienie służb technicznych w razie kraksy lub wystąpienia innych problemów.

Każdy odcinek autostrady będzie monitorowany z centrum zarządzania siecią alarmową, a wszystkie wydarzenia będą zapisywane w bazie danych, razem z datą i czasem zgłoszenia, numerem kolumny, numerem telefonu zawiadomionych służb interwencyjnych oraz innych operacji uruchomionych przez operatora.

Światłowodowy system transmisji utworzy drogową infrastrukturę telekomunikacyjną, zastępując dotychczasowe rozwiązania oparte na kablu miedzianym. W systemie tym można zintegrować również inne podsystemy wykorzystywane przez operatorów autostrad, takie jak: systemy transmisji danych, tablice o zmiennej treści, stacje meteorologiczne, pętle indukcyjne zliczające pojazdy czy sieć nadzoru wideo. Kontrakt będzie realizowany w trzech etapach w latach 2002-2004.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200