Alcatel-Lucent rozszerza ofertę usług mobilnych w gęsto zaludnionych centrach miast

Alcatel-Lucent oferuje operatorom telekomunikacyjnym system lightRadio Metro Cell Express, który pozwala budować radiowe, metropolitarne sieci dostępowe (znajdujące zastosowanie w trudnych środowiskach miejskich) oparte na małych stacjach bazowych lightRadio.

Sieci metropolitalne wymagają montowania dużej liczby niewielkich urządzeń radiowych w bardzo nietypowych miejscach. Stopień złożoności takich sieci jest przy tym dużo większy niż w przypadku sieci opartych na standardowych stacjach bazowych. Według firmy Alcatel-Lucent zadaniu temu może sprostać system lightRadio Metro Cell Express, którego najważniejszą częścią są stacje bazowe lightRadio (firmowa technologia tzw. "małych komórek") zaprojektowane w Bell Labs.

System zdejmuje z operatorów ciężar budowy sieci metropolitalnych i pozwala zmniejszyć problemy z nadmiernym obciążeniem sieci w hotspotach, napotykane przez użytkowników telefonów z aparatami HD, tabletów i innych urządzeń bezprzewodowych wymagających dużych przepustowosci i stałego dostępu do internetu. lightRadio Metro Cell Express (rozwiązanie realizowane w trybie B-O-T; Build, Operations Assist, and Transfer) jest przy tym jedną z pierwszych tego typu usług zarządzanych, opracowanych i oferowanych specjalnie z przeznaczeniem do miejskich sieci komórkowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200