Alcatel-Lucent rozbudował sieć Sferii

Alcatel-Lucent rozbudował dla Sferii bezprzewodową sieć telefonii stacjonarnej opartą na technologii CDMA2000. Jest to szerokopasmowa sieć CDMA2000 1xEV-DO działająca na terenie Warszawy i okolic.

Sferia będzie wykorzystywać wdrożenie do obsługi ruchu wewnątrzsieciowego, uruchamiania nowych aplikacji i usług oraz do zarządzania całą strukturą sieciową.

Alcatel-Lucent rozbudował istniejące stacje bazowe (wyprodukowane przez Lucent Technologies), instalując w nich nowe elementy oparte na technologii CDMA2000 1xEV-DO. Pozwalają one transmitować dane drogą bezprzewodową z szybkością do 2,4 Mb/s. Częścią projektu EV-DO była implementacja przez Alcatel-Lucent efektywniejszej sieci transportowej, która może obsługiwać zwiększony ruch pakietów transmitowanych przez szerokopasmową sieć CDMA2000.

Zobacz również:

Podstawa sieci opartej na technice synchronicznej hierarchii systemów cyfrowych (SDH) są dwa produkty firmy Alcatel-Lucent: METROPOLIS AMU i METROPOLIS ADM Universal. Do zarządzania siecią (oraz rozliczania użytkowników) użyto oprogramowania Alcatel-Lucent o nazwie NAVIS OMS (Optical Management System) i NAVISAAA.


TOP 200