Alcatel-Lucent przedstawia strategię dotyczącą sieci SDN

Alcatel-Lucent wprowadza do oferty nowe rozwiązania SDN (Software Defined Network - sieci kontrolowane przez oprogramowanie), umożliwiające przedsiębiorstwom programowanie sieci, sterowanie ruchem, a także kontrolę i modyfikację aplikacji uruchamianych w tych sieciach.

Opracowana przez Alcatel-Lucent technologia AFN (Application Fluent Network) została ostatnio zmodyfikowana i obecnie może nie tylko rozpoznawać aplikacje działające w sieci, ale również automatyczne je modyfikować w czasie rzeczywistym. AFN wykorzystuje przełączniki firmy Alcatel-Lucent (w tym OmniSwitch 10k, OmniSwitch 6900 i OmniSwitch 6850E) i współpracuje z wirtualnymi rozwiązaniami Citrix. Wymienione przełączniki zostały zweryfikowane jako Citrix Ready i pracują zgodnie z takimi rozwiązaniami firmy Citrix, jak: XenApp, XenDesktop, NetScaler i Branch Repeater.

Z kolei OmniVista 2500 Virtual Machine Manager (menedżer maszyn wirtualnych) ma obecnie certyfikat zgodności z produktami VMware (VMware Ready). Ten produkt gwarantuje dostęp do informacji o sieci centrów danych przedsiębiorstwa i lokalizacji komponentów wirtualnych w obrębie sieci, np. maszyn wirtualnych, w czasie rzeczywistym oraz ujęciu historycznym.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

Firma zapowiada, że w pierwszej połowie 2013 r. technologia sieci dostosowujących się do potrzeb aplikacji zostanie wzbogacona o takie elementy, jak: nowy zestaw interfejsów RESTful, które umożliwią komunikowanie się aplikacji, zewnętrznych sterowników oraz platform OpenStack i CloudStack z platformą Alcatel-Lucent OmniSwitch; nowe mechanizmy rozpoznawania aplikacji oraz nowe funkcje analizy wydajności aplikacji łączności uruchamianych na maszynach wirtualnych; funkcja "podłącz i pracuj", która umożliwi identyfikację i automatyczne uruchamianie usług na każdym urządzeniu w sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200