Alcatel-Lucent oferuje przełączniki wspierające środowiska BYOD

Alcatel-Lucent oferuje użytkownikom swoich przełączników klasy enterprise bezpłatny upgrade (oprogramowanie), dzięki któremu urządzenie może zawiadywać nie tylko sieciami kablowymi i wchodzącymi w jej skład urządzeniami, ale również urządzeniami bezprzewodowymi, które są kontrolowane przez oprogramowanie firmy Aruba Networks. Jest to rozwiązanie zapewniające zunifikowany dostęp do każdego urządzenia, zaprojektowane z myślą o środowiskach BYOD.

Po zainstalowaniu na przełączniku nowego oprogramowania, administrator może z poziomu jednego panelu zarządzania kontrolować wszystkie urządzenia IT pracujące w firmie. Jest to możliwe dzięki temu, że oprogramowanie pełni rolę interfejsu integrującego przełączniki OmniSwitches, routery OmniAccess i system zarządzania OmniVista (produkty firmy Alcatel-Lucent) z oprogramowaniem ClearPass (produkt firmy Aruba zarządzający urządzeniami mobilnymi).

Rozwiązanie wspiera też (w ramach systemu ClearPass Policy Manager) zaprojektowane przez Arubę usługi AirGroup, które pozwalają użytkownikom końcowym oraz administratorom IT wykrywać i rejestrować automatycznie urządzenia Apple, a następnie zarządzać nimi. Oprogramowanie może również konfigurować automatycznie mechanizmy bezpieczeństwa 802.1X oraz sprawdzać certyfikaty dotyczące takich urządzeń, jak laptopy, tablety, drukarki i kamery.

Zobacz również:

  • Trendy sieciowe w centrach danych do obserwacji w 2023 r.
  • Bezpieczeństwo urządzeń końcowych - 9 kluczowych zasad

Oferowane przez Alcatel-Lucent oprogramowanie jest bezpłatne. Za rozwiązanie ClearPass firmy Aruba trzeba już płacić. I tak np. najprostsza licencja zapewniająca dostęp do 500 mobilnych urządzeń kosztuje rocznie 6500 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200