Alcatel-Lucent - firma dostarczy LTE dla Europejskiej Sieci Lotniczej

Europejska Sieć Lotnicza będzie wykorzystywała technologię LTE, którą dostarczy Alcatel-Lucent. Będzie ona uzupełnieniem naziemnej sieci Deutsche Telekom oraz internetu satelitarnego od Inmarsat. Sieć hybrydowa łącząca różne typy połączenia z internetem będzie oferowana pasażerom samolotów.

Alcatel-Lucent to firma z branży telekomunikacyjnej, która specjalizuje się w oferowaniu technologii i produktów związanych z transmisją danych dla przedsiębiorstw. Rozwiązania firmy związane z technologią łączności LTE uzupełnią Europejską Sieć Lotniczną, w skład której będzie wchodzić też satelitarna łączność od Inmarsat.

Dzięki połączeniu sieci naziemnej od Deutsche Telekom z rozwiązaniami LTE od Alcatel-Lucent klienci podróżujący drogą powietrzną będą mogli łączyć się z internetem na pokładach samolotów. Połączenie hybrydowe korzystające z łączności LTE i sieć naziemną ma zapewnić stabilny dostęp do sieci podczas podróży lotniczych.

Zobacz również:

  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech

Europejska Sieć Lotnicza (ang. The European Aviation Network, EAN) oprócz naziemnej sieci LTE i usług satelitarnych będzie korzystać z dedykowanych rozwiązań IP Mobile Core. Użytkownicy nie będą mogli co prawda się łączyć samodzielnie z siecią LTE, ale połączenie będzie możliwe za pośrednictwem sieci Wi-Fi na pokładzie samolotu.

Alcatel-Lucent - firma dostarczy LTE dla Europejskiej Sieci Lotniczej

Sieć Wi-Fi będzie korzystać wymiennie z łączności satelitarnej in Inmarsat i sieci naziemnej od Deutsche Telekom i Alcatel-Lucent oraz płynnie się przełączać pomiędzy nimi. Pierwsze testy sieci hybrydowej planowane są na 2017 rok. Partnerem Deutsche Telekom będzie też Lufthansa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200