Alaxala Networks wystartowała

Joint venture założone przez Hitachi i NEC, zaczęło swoją działalność 1 października. Alaxala Networks zajmie się produkcją routerów i przełączników obsługujących duże sieci LAN.

Spółka będzie projektować i wytwarzać produkty sieciowe, a następnie sprzedawać je firmom Hitachi i NEC, a także opatrywać swoim własnym znakiem firmowych i dostarczać dystrybutorom.

Alaxala oferuje na początek trzy produkty: wysokiej klasy gigabitowy router AX7800R, wysoko wydajny przełącznik AX7800S i przełącznik średniej klasy AX5400S. Hitachi i NEC będą sprzedawać wyżej wymienione produkty pod swoim znakiem firmowym. Router gigabitowy znajduje się już w ofercie Hitachi, a dwa pozostałe rozwiązania będą dostępne w grudnie. NEC zamierza wprowadzić do swojej oferty wszystkie trzy produkty w grudniu.

Zobacz również:

  • Nokia wybrała platformę Red Hat

Hitachi i NEC oczekują, że obroty spółki wyniosą w 2005 finansowym roku (który zaczyna się w kwietniu 2005 r.) obroty rzędu 364 mln USD.

Hitachi posiada 60% udziałów w spółce, a NEC 40%. Spółka ma swoją siedzibę w Kawasaki City (Japonia).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200