Aktualizacją systemów Win10 1803 zajmie się technologia maszynowego uczenia

Ta wiadomość powinna zainteresować użytkowników komputerów pracujących pod kontrolą najpopularniejszej obecnie wersji systemu Win 10 oznaczonej numerem 1803. Microsoft przygotował dla nich niespodziankę dotyczącą usługi Windows Update, o czym powiemy więcej w dalszej części newsa.

I tak przedwczoraj na oficjalnej stronie korporacji z Redmond pojawił się następujący komunikat: „Podjęliśmy prace nad wdrożeniem nowego systemu aktualizowania systemu Win10, który będzie bazować na technologii ML (Machine Learning; maszynowe uczenie). Chodzi zarówno o tę wersje systemu, która została udostępniona użytkownikom w kwietniu 2018 roku, jak i wcześniejsze wersje tego oprogramowania. System usprawni w przyszłości proces dostarczania użytkownikom komputerów Win10 kolejnych wersji tego systemu”.

Chodzi tu oczywiście o aktualizacje systemu Win10, które Microsoft nazywa „feature upgrade”, co można przetłumaczyć jako duży czy zasadniczy update, który jest udostępniany użytkownikom dwa razy w roku.

Zobacz również:

  • Adobe pokazało firmowego asystenta AI
  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów

Pierwszy „feature upgrade” pojawia się zawsze wiosną, a drugi jesienią każdego roku. Właśnie dlatego duży update systemu udostępniony użytkownikom wiosną zeszłego roku nosi numer 1803, który informuje, kiedy ta modyfikacja pojawiła się na witrynie. Pierwsze dwie cyfry wskazują na rok (18, czyli 2018), a drugi na miesiąc (03, czyli marzec).

Zgodnie z tą zapowiedzią Microsoft zacznie więc wkrótce aktualizować automatycznie komputery Win10 1803 (instalując na nich wersję 1903), realizując to zadanie zgodnie z algorytmem opracowanym przez technologię maszynowe uczenia. To ona zadecyduje kiedy i jak taka aktualizacja (realizowana przez usługę Windows Update) przebiegnie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200