Aktualizacja do iOS 15.4 powoduje problemy z baterią

Wiele tygodni testów nie uchroniło firmy Apple przed wpadką jakościową. Aktualizacja do iOS 15.4 potrafi znacząco skrócić żywotność baterii iPhone'a.

Aktualizacja do iOS 15.4 pojawiła się we wtorek - 15 marca 2022 roku. Jest to prawdopodobnie ostatnie duże uaktualnienie systemu operacyjnego iOS 15 przed zbliżającą się premierą iOS 16. Nowy system operacyjny testowany był przez wiele tygodni. Niestety według użytkowników długie testy nie uchroniły firmy Apple przed usterką.

Smartfony z rodziny iPhone 13
Źródło: apple.com

Smartfony z rodziny iPhone 13

Źródło: apple.com

Wybrani posiadacze smartfonów Apple iPhone różnych generacji, którzy zainstalowali aktualizację do iOS 15.4 raportują, że ich urządzenia zaczęły się rozładowywać w znacznie szybszym tempie.

Zobacz również:

  • Wiemy kto może zastąpić Tima Cooka jako CEO Apple
  • Duże zmiany w komunikatorze WhatsApp
  • Apple wybrało technologię AI firmy OpenAI

Według relacji zgromadzonych na portalach społecznościowych takich jak Twitter czy Reddit żywotność baterii skraca się nawet o kilkadziesiąt procent, a w specyficznych przypadkach smartfony rozładowują się po zaledwie kilku godzinach bardzo niewymagającego użytkowania. Problem dotyczy różnych modeli iPhone'a kompatybilnych z iOS 15.4.

Firma Apple nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia prasowego w tej sprawie. Możliwe, że smartfony Apple iPhone po aktualizacji do iOS 15.4 przebudowują swoją bazę danych i na nowo indeksują pliki. Takie działanie może powodować do zwiększonego zużycia energii przez kilka dni po zainstalowaniu aktualizacji. Obecnie minęło jeszcze za mało czasu, aby określić źródło problemów związanych z aktualizacją do iOS 15.4.

Nowa wersja systemu operacyjnego przynosi zmiany w działaniu systemu Face ID. Posiadacze smartfonów iPhone 12 oraz nowszych mogą korzystać ze skanowania twarzy w momencie noszenia maseczki. Pojawiło się również 37 nowych emotikon, lepsze wsparcie dla kontrolerów DualShock oraz możliwość przechowywania europejskich paszportów szczepionkowych w Apple Wallet. Apple zmieniło również algorytm odpowiedzialny za ochronę przed inwigilacją z wykorzystaniem lokalizatorów AirTag oraz dodało nowy głos do asystenta głosowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200