Akcje Rodan Systems na NewConnect

Dzisiaj (28 stycznia) Rodan Systems zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma planuje m.in. akwizycje zmierzające do konsolidacji rynku rozwiązań IT dla administracji samorządowej.

Na otwarciu akcje spółki odnotowały wzrost na poziomie 4,7%. Ostatecznie kurs zamknięcia zrównał się z ceną emisyjną akcji. Władze spółki uważają jednak, że był to debiut udany. Do obrotu na rynku NewConnect wprowadzono 4,465 mln akcji serii A, B i C. W ciągu pierwszego roku z emisji firma chce pozyskać co najmniej 4 mln zł. Środki te spółka zamierza wykorzystać akwizycje oraz rozwój posiadanej infrastruktury IT i rozbudowę kanałów partnerskich.

Akcje Rodan Systems na NewConnect

Witold Staniszkis

Pierwotnie wejście na NewConnect planowano na listopad 2007 r. W ciągu najbliższych trzech lat ma zapaść ewentualna decyzja o wejściu na główny rynek GPW. "Biorąc pod uwagę bardzo trudny okres dla całego rynku finansowego i uwzględniając dzisiejsze wyniki głównych indeksów giełdowych, jak i NewConnect, jesteśmy zadowoleni z efektów naszego debiutu" - mówi Witold Staniszkis, prezes zarządu Rodan Systems. "Ostateczny kurs na poziomie 5,5 zł jest dla nas również pozytywnym rezultatem. Wynik ten potwierdza m.in. długofalowe podejście inwestorów do naszej spółki" - dodaje.

Zobacz również:

W ofercie prywatnej, zakończonej 17 grudnia 2007 r., sprzedano po cenie emisyjnej 5,5 zł za akcję prawie 860 tys. walorów serii C. W wyniku tej oferty spółka pozyskała 4,7 mln zł. Według wstępnych szacunków, zysk netto Rodan Systems za 2007 r. wyniesie 0,860 mln zł, a przychody ponad 16 mln zł.

Więcej

Kolejne firmy IT wybierają się na parkiet

Na gorąco: Witold Staniszkis

Rodan Systems wyrusza na NewConnect


TOP 200