Akcje BSA w październiku

Organizacja przeprowadziła szkolenia dla służb celnych wyspecjalizowanych w wykrywaniu przemytu oraz nielegalnego importu podrobionego oprogramowania komputerowego. Dzięki wspólnym akcjom z Policją, BSA zlikwidowała cztery sklepy internetowe rozpowszechniające kradzione oprogramowanie i zabezpieczyła klika tys. nielegalnie skopiowanych płyt CD. W listopadzie organizacja zapowiada wzmożone kontrole w firmach i instytucjach.

Business Software Alliance przedstawiła wyniki swojej comiesięcznej akcji zwalczania piractwa komputerowego. W październiku we współpracy z policją BSA zlikwidowała cztery sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą nielegalnego oprogramowania i zabezpieczyła ponad 3,8 tys. nielegalnie skopiowanych krążków CD. W celu złożenia wyjaśnień zatrzymano 14 osób. Osobom nielegalnie kopiującym programy komputerowe grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz procesy cywilne o odszkodowania.

Legalność oprogramowania BSA sprawdzała w firmach i sklepach oferujących sprzęt komputerowy i oprogramowanie głównie na terenie województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. Na serwerze jednej z gdańskich firm równocześnie z funkcjonowaniem oficjalnej strony WWW spółki, działał również sklep internetowy oferujący aplikacje bez licencji. Nielegalne oprogramowanie wykryto również we wszystkich działach jednego z podwarszawskich hipermarketów.

W październiku BSA przeprowadziła ponadto szkolenia dla policji i służb celnych wyspecjalizowanych w wykrywaniu przemytu oraz nielegalnego importu podrobionego oprogramowania komputerowego. Tematem były najnowsze sposoby zabezpieczeń i zasad licencjonowania oprogramowania firm zrzeszonych w Business Software Alliance: Adobe, Apple, Autodesk, Corel, Macromedia, Microsoft i Symantec, a w Polsce dodatkowo IM Group i MKS.

W listopadzie BSA zapowiada wzmożone kontrole w firmach i instytucjach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200