Akcelerator sieci SAN

Firmy FalconStor i Violin zaprojektowały rozwiązanie, dzięki któremu sieci SAN obsługują dane dużo szybciej. Bramka SAN (akcelerator) nosi nazwę FalconStor NSS SAN Accelerator i zwiększa szybkość transferowania danych dzięki stosowaniu pojemnych buforów opartych na pamięciach flash.

Bramkę można stosować w sieciach SAN transferujących dane przez połączenia Fibre Channel i iSCSI. Rozwiązanie składa się z trzech podstawowych elementów: NSS (Network Storage Server), oprogramowania zarządzającego całym środowiskiem (SafeCache) i urządzenia Violin 1010 (pamięć flash o pojemności do 4 TB plus dodatkowo pamięć DRAM).

Akcelerator sieci SAN

FalconStor twierdzi, że po wprowadzeniu akceleratora do typowej sieci SAN, dane są w niej transferowa dwa razy szybciej. Dzieje się tak głównie za sprawą buforów opartych na pamięciach flash. Aplikacje nie zapisują wtedy danych bezpośrednio na dyskach twardych, a w szybkiej pamięci flash (w buforach HotZone). Jeśli aplikacja nie wykorzystuje danych przez określony czas, rozwiązanie przepisuje je z buforów Hot Zone na dyski twarde.

FalconStor NSS SAN Accelerator kosztuje w podstawowej konfiguracji ok. 32 tys. USD (w wersji z buforem flash/SSD o pojemności 500 GB).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200