Akcelerator Cloud Steelhead kompatybilny ze środowiskiem ESX.

Riverbed zmodyfikował swój flagowy produkt Cloud Steelhead - rozwiązanie do optymalizacji sieci WAN - wzbogacając go o mechanizmy zapewniające kompatybilność z usługami chmury publicznej opartymi na oprogramowaniu ESX.

Cloud Steelhead to rozwiązanie, które poprawia wydajność aplikacji przechowywanych w chmurze oraz przyspiesza migrację danych do chmury. Produkt analizuje ruch sieciowy i bada przepływ pakietów wymienianych przez połączenia WAN między użytkownikiem i chmurą obliczeniową. W następnym kroku do akcji wkracząja specjalne algorytmy, które pozwalają wymieniać dane z chmurą dużo szybciej niż w przypadku stosowania zwykłego połączenia WAN.

Riverbed twierdzi, że Cloud Steelhead może zwiększyć aż 30 razy wydajność aplikacji korzystających z usług połączeń WAN i zredukować ilość danych przesyłanych przez chmurę o 98%. Rozwiązanie jest teraz kompatybilne ze środowiskiem ESX i zgodne z wieloma dostawcami stosującymi to oprogramowanie (takimi jak Terremark, ZettaServe i Xtium) oraz z partnerami rozwiązań technologicznych CloudSwitch i Media Platform. Firmy te dołączają do Amazon EC2 oraz VPC, tworząc ekosystem usług w chmurze wspieranych przez Cloud Steelhead.

Zobacz również:

  • Liderzy IT mają problemy z modernizacją aplikacji – wyniki badania
  • Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200