Akamai i Cisco budują wspólnie sieć WAN klasy „enterprise”

Akamai i Cisco podjęły współpracę, która ma zaowocować powstaniem (jak obie firmy twierdzą, pierwszej na świecie) sieci WAN klasy “enterprise”, która będzie świadczyć swe usługi aplikacjom wykorzystującym chmury - zarówno publiczne, jak i prywatne.

Firmy zamierzają zintegrować ze sobą technologię Akamai Unified Performance i routery Cisco należące do linii ISR i ASR, które wspiera funkcjonalności AX (Application Experience). W ten sposób połączą ze sobą środowisko Cisco znane pod nazwą Intelligent WAN (w skład którego wchodzą takie rozwiązania, jak Wide Area Application Services, Application Visibility i Control) z technologią Unified Performance i platformą Akamai znaną pod nazwą Intelligent Platform.

Powstanie w ten sposób nowa platforma, dzięki której firmy będą się mogły szybko komunikować z chmurami, dużo szybciej niż wtedy, gdy korzystają z własnych, firmowych połączeń WAN.

Zobacz również:

  • Przyszłość to multicloud. Wnioski z Cisco 2023 Global Networking Trends Report
  • Sztuczna inteligencja pomaga rozwiązywać problemy z sieciami

Cisco ma obecnie w swojej ofercie następujące routery, które wspierają funkcjonalności Application Experience: Cisco 4451-X, ISR 3900, ISR 2900, ISR 1900 i ASR 1000.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200