Advanced Micro Devices składa pozew przeciwko Alcatel Business Systems

Przedstawiciele AMD podjęli działania prawne w związku z niedotrzymaniem przez Alcatel umowy dotyczącej zakupu pamięci flash.

Advanced Micro Devices wystąpiła na drogę sądową przeciwko firmie Alcatel. Według AMD telekomunikacyjny gigant nie dotrzymał warunków umowy podpisanej przez obie strony w 2000 r., dotyczącej zakupu kart pamięci flash produkowanych przez AMD.

"AMD wywiązał się ze wszystkich zobowiązań wobec Alcatela. W wyniku podpisania kontraktu musieliśmy odmawiać przyjęcia zamówień od innych klientów, którzy niejednokrotnie oferowali nam wyższe ceny za nasze produkty" - powiedział Walid Maghibrim, wiceprezes AMD.

Zobacz również:

  • Pakiety Patch Tuesday zakończą mariaż komputerów Windows 10 z Adobe Flash Player

Dwuletni kontrakt między AMD a Alcatelem podpisano w okresie, w którym na rynku odczuwano niedobór kart pamięci flash. W tym roku sytuacja się zmieniła. Liczba kart dostępnych na rynku znacznie się zwiększyła, co przyniosło obniżenie ich ceny. Alcatel uznał zatem, że ich zakup na warunkach ustalonych wcześniej z AMD będzie nieopłacalny.

AMD produkuje karty flash także dla takich firm, jak Lucent Technologies czy Hewlett-Packard. Spółka jest drugim pod względem wielkości (po Intelu) producentem takich nośników danych.


TOP 200