Adobe obniża prognozy

Adobe Systems w związku z trudną i niepewną sytuacją gospodarczą obniżył do 15% przewidywany wzrost przychodów oczekiwany w drugim kwartale roku 2001.

Adobe Systems w związku z trudną i niepewną sytuacją gospodarczą obniżył do 15% przewidywany wzrost przychodów oczekiwany w drugim kwartale roku 2001.

Całkowite przychody Adobe w pierwszym kwartale 2001 roku wyniosły 329 mln USD. Oznacza to 17-procentowy wzrost przychodów w stosunku rocznym, w tym wzrost przychodów ze sprzedaży aplikacji o 20 procent. Zysk netto wyniósł w pierwszym kwartale roku finansowego 2001 69,8 mln USD, w porównaniu do 64,6 mln USD za analogiczny okres ubiegłego roku finansowego.

Firma ogłosiła natomiast, że trudna i niepewna sytuacja gospodarcza zmusiła ją do dokonania korekty prognoz na rok 2001. W związku z tym do około 15% obniżony został wzrost przychodów w stosunku rocznym oczekiwany w drugim kwartale 2001 roku. Natomiast planowane przychody w drugiej połowie roku nie zostały jeszcze podane.

W ciągu pozostałych miesięcy roku finansowego 2001 Adobe planuje osiągnąć marżę brutto w wysokości 93 procent i marżę operacyjną w wysokości 31 procent. Natomiast poziom kosztów w poszczególnych kategoriach (w stosunku do przychodów) firma planuje na następującym poziomie:

Prace badawczo-rozwojowe – około 19-20%

Sprzedaż i marketing – około 33-34%

Koszty ogólne i administracyjne – ok. 9%

Adobe Systems

www.adobe.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200