Adobe Flash odejdzie wkrótce na dobre do lamusa

Microsoft ujawnił plany dotyczące usunięcia obsługi oprogramowania Adobe Flash z przeglądarek Edge (zarówno tej bazującej na silniku Chromium, jak i starszej wersji) oraz Internet Explorer 11. Stanie to się w grudniu tego roku.

Adobe Flash

Tym samym Microsoft realizuje ogłoszoną jeszcze w 2017 roku – uzgodnioną wtedy z firmami Adobe, Apple, Facebook, Google i Mozilla - zapowiedz, że Adobe Flash zakończy swój żywot jeszcze przed końcem tego roku. Oznacza to też, że miejsce programu Flash Player zajmą aplikacje bazujące na otwartych standardach, takich jak HTML5, WebGL i WebAssembly, a Adobe nie będzie po grudniu 2020 roku publikować żądnych poprawek zwiększających bezpieczeństwo oprogramowania Adobe Flash.

Microsoft oferuje jednak obecnie tym klientom korporacyjnym, których biznesowe aplikacje korzystają z usług oprogramowania Adobe Flash, możliwość korzystania z pomocy technicznej. Używana przez nich przeglądarka Edge zaakceptuje aplikację Adobe Flash Player jako wtyczkę, co będzie realizowane za pośrednictwem funkcji umożliwiającej pracę w trybie Internet Explorer. Opcja ta obejmie też samą przeglądarkę Internet Explorer 11.

Zobacz również:

  • Yandex pod kontrolą Kremla
  • Nowa inicjatywa – HPE Innovation Club
  • Przeglądarka Opera dla urządzeń iOS będzie korzystać z własnego silnika.

Użytkownicy muszą pamiętać o tym, że od stycznia 2021 roku Adobe Flash Player będzie domyślnie wyłączony, a wszystkie wersje starsze niż KB4561600 (która została wydana w czerwcu tego roku) zostaną zablokowane. Jednocześnie zasoby do pobrania związane z Adobe Flash Player, które są hostowane przez firmę Microsoft, nie będą już dostępne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200