Adapter WLAN z portem USB

Linksys zaprezentował na swojej witrynie nowy model bezprzewodowego adaptera Wi-Fi, który komunikuje się z komputerem przez port USB. Rozwiązanie Wireless-G USB o nazwie kodowej WUSB200 pojawi się wkrótce oficjalnie w ofercie firmy.

Adapter WLAN z portem USB
Urządzenie wspiera technologię RangeBooster, dzięki której bezprzewodowe połączenie może być dwa razy dłuższe, a dane są przesyłane o 35% szybciej niż w przypadku standardowego rozwiązania Wireless-G.

Technologia RangeBooster wykorzystuje po każdej stronie połączenia dwa inteligentne odbiorniki, które identyfikują i dekodują sygnały odbite od przeszkód, zwiększając w ten sposób wydajność adaptera.

Adapter chroni dane używając technologii WPA2 (Wi-Fi Protected Access; 256-bitowe szyfrowanie danych) oraz opcji o nazwie Security Monitoring Feature. Opcja, w przypadku użycia z punktem dostępowym WAP200, informuje administratora o próbach włamania i innych niebezpieczeństwach zagrażających bezprzewodowej sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200