Adam Marciniak w zarządzie Grupy CCC

Adam Marciniak objął nadzór nad obszarem technologii i digitalizacji w zarządzie Grupy CCC.

Adam Marciniak w zarządzie Grupy CCC

Fot. mat. pras.

16 września br. Adam Marciniak objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Technologii i Digitalizacji Grupy CCC. W ramach wykonywanych obowiązków, obejmie nadzór nad rozwojem technologii, cyfryzacji oraz cyberbezpieczeństwa, przy ścisłej współpracy z biznesowymi funkcjami sprzedaży stacjonarnej, analityki CRM czy e-commerce w Grupie CCC.

Adama Marciniaka nie trzeba przedstawiać naszym czytelnikom. To jeden z najbardziej doświadczonych polskich menedżerów zajmujących się technologią oraz cyfrową transformacją biznesu. W ostatnich latach (od 2017 do 2021 roku) był Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za obszar technologii, cyberbezpieczeństwo oraz szkolenia i rozwój pracowników w PKO Banku Polskim. Współtworzył takie rozwiązania jak BLIK, IKO, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, cyfrowa tożsamość w administracji, ogólnopolski system eRejestracji na szczepienia Covid oraz koncepcję Chmury Krajowej.Swoją wieloletnią karierę wiązał również z instytucjami takimi jak: Bank Pekao, Centralny Dom Maklerski Pekao, Inteligo Financial Services.

Zobacz również:

  • Nowa szefowa kanału partnerskiego w Hewlett Packard Enterprise Polska

Był przewodniczącym prezydium Rady ds. Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich, Rady Architektury IT przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, przewodniczącym Grupy Ekspertów IT działającej w Ministerstwie Finansów oraz członkiem Zespołu Doradców IT przy Ministerstwie Zdrowia. Przewodniczył również radom nadzorczym spółek Operator Chmury Krajowej i PKO BP Finat.

„Sukcesywnie wzmacniamy kadrę zarządzającą Grupy CCC w kluczowych obszarach, które znajdują się w intensywnej fazie wzrostu. Nasza Spółka w ostatnich latach przeszła ogromną zmianę w zakresie nowych technologii i cyfryzacji. Dziś jesteśmy liderem omnichannel w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy umacniać tę pozycję i jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, a także je tworzyć – powiedział Marcin Czyczerski, Prezes Zarządu Grupy CCC. „Jestem przekonany, że bogate doświadczenie zdobywane przez Adama Marciniaka w największych polskich bankach, tj. branży, która przeszła gruntowną transformację technologiczną, umożliwi nam jeszcze szybszy rozwój w obszarze digitalizacji i modelu omnichannel”.

Adam Marciniak w 2003 roku ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie i otrzymał tytuł magistra nauk informatycznych. W latach 2006-2007 studiował również zarządzanie projektami IT na Politechnice Warszawskiej. Ukończył także studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Jest laureatem licznych branżowych nagród i wyróżnień.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200