Acxiom da pracę informatykom znad Wisły

Według źródła Pulsu Biznesu, Acxiom - notowana na Nasdaq korporacja specjalizująca się w zarządzaniu informacjami o klientach, która dziś zatrudnia 50 osób, myśli o zatrudnieniu nad Wisłą niemal 2 tys. osób.

Prezes Acxiom Polska na razie mówi o trzykrotnie mniejszej liczbie. Leszek Konkel, prezes spółki, przekonuje, że do końca roku finansowego (31 marca 2008 r.) zamierza zwiększyć zatrudnienie do 350 osób. W najbliższych latach firma będzie się bardzo mocno rozwijać i chce stać się największym pracodawcą IT w Polsce. Przeniesienie części działalności do Polski wynika z szukania oszczędności po zmianie właściciela: we wrześniu zakończy się warte 8,3 mld zł (3 mld USD) przejęcie koncernu przez fundusze Silver Lake i ValueAct Capital.

Jak podaje Puls Biznesu, Acxiom zamierza też przeprowadzić kampanię zmieniającą wizerunek firmy. Dotąd Acxiom był postrzegany jako firma z branży marketingu bezpośredniego, tymczasem na świecie jest to firma informatyczna.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200