Action stawia na e-commerce

Producent PC i dystrybutor sprzętu komputerowego zamierza uruchomić sklep internetowy oferujący elektronikę, produkty spożywcze i docelowo także różnego rodzaju usługi. Start nowej platformy handlowej planowany jest na I kw. przyszłego roku.

Elektronika będzie pochodzić z bogatej, własnej oferty dystrybucyjnej Action. Spółce potrzebny jest jednakże partner z branży spożywczej. Action nie ujawnia z kim prowadzi rozmowy, ale wedle przedstawicieli firmy, wszystko wskazuje na to, że negocjacje zakończą się jeszcze w tym roku. Uruchomienie sklepu "A.PL" nastąpić ma w I kw. 2007 roku. Obecnie trwają testy techniczne przygotowanej platformy e-commerce. W sklepie można będzie kupić monitor LCD, mleko i oddać garnitur do prania - zapewniają przedstawiciele Action.

Jak utrzymuje firma jej "internetowa galeria handlowa" nie będzie jedynie marginesem działalności. Ma zapewniać istotne źródło przychodów spółce, której sprzedaż w ubiegłym roku przekroczyła 1,33 mld zł. Wyróżnikiem "A.PL" nie będzie absolutnie najniższa na rynku cena lecz wysoka jakość usług - zapewnia Action.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200