Act dla Notes 4.0

Symantec wprowadza nową wersję terminarza.

Symantec wprowadza nową wersję terminarza.

W połowie maja Symantec rozpoczął dystrybucję nowej, zintegrowanej z Lotus Notes, wersji terminarza Act. Act for Notes 4.0 umożliwia użytkownikom zarządzanie ich adresami, planowanymi zadaniami i spotkaniami oraz korespondencją w środowisku pracy grupowej Lotus Notes 4.x.

Użytkownicy, którzy pracowali do tej pory w dwóch środowiskach, Lotus Notes i Act, mogą obecnie połączyć obie aplikacje i mieć do nich równoczesny dostęp. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, dotychczasowi użytkownicy oprogramowania Act nie będą mieli żadnych problemów z migracją na nową wersję bez utraty danych z poprzedniej wersji. Integracja z Notes uczyniła z Acta prawdziwą aplikację pracy grupowej umożliwiającą grupowe planowanie

spotkań itp.

W połowie br. także Lotus zamierza dodać do Notesów własną wersję kalendarza i terminarza. Jak stwierdziła jednak Heather Hedin, odpowiedzialna za dział produktów w Symantecu, nowe narzędzia Lotusa nie powinny być konkurencyjne dla oprogramowania Act, które oferuje bardziej kompleksowe rozwiązania.

"Pełna gama możliwości Acta wykorzystywana może być, np. przez osoby zajmujące się sprzedażą w firmie, planujące spotkania, dostawy, rozliczające sprzedaż. Inni użytkownicy, korzystający z Notes, mogą mieć wgląd do informacji umieszczonych przez sprzedawców w kalendarzu" - dodaje Heather Hedin.

Nowa wersja Acta nie powstała wyłącznie w wyniku jego przepisania na język LotusScript zrozumiały dla Lotus Notes. Oprócz tego wzmocniono także dotychczasowe właściwości programu. Obecnie Act oferuje możliwość zapisywania informacji o wszystkich zadaniach realizowanych w firmie w jednym, standardowym formacie. Możliwe jest także wyznaczanie zadań innym pracownikom (na bazie mechanizmów workflow zawartych w Notes).

Licencja dla jednego użytkownika Act 4.0 kosztuje 250 USD, a dla dziesięciu użytkowników - 2250 USD.


TOP 200