Acronis w raporcie Frost Radar firmy Frost & Sullivan

Usługa Acronis Disaster Recovery as a Service (DRaaS) została doceniona za potencjał wzrostu i wnikliwość w raporcie Frost Radar firmy Frost & Sullivan.

Acronis w raporcie Frost Radar firmy Frost & Sullivan

Fot. Tima Miroshnichenko/Pexels

Firma Acronis zdobyła wyróżnienie „Company to Action” w raporcie firmy Frost & Sullivan „Frost Radar™: Disaster Recovery as a Service, 2022”. Wśród 12 innych konkurentów Acronis zajmuje czołowe miejsce w górnym kwadrancie wzrostu i innowacji.

Frost Radar to system porównawczy i raport ratingowy publikowany corocznie przez Frost & Sullivan, firmę konsultingową zajmującą się rozwojem. DRaaS Radar, który został wydany w listopadzie 2022 r., wyróżnia organizacje, które są najlepiej przygotowane do wykorzystania możliwości rozwoju w swoich branżach. Dostawcy zdobywający miejsce w radarze wykazują się doskonałością w następujących kategoriach: potencjał wzrostu, najlepsze praktyki, intensywność konkurencyjności, wartość dla klienta i potencjalny partner.

Zobacz również:

  • Ataki ransomware pozostają nadal numerem 1
  • Chmura prywatna – opcja warta rozważenia

Wzdłuż osi X innowacji firmy są oceniane pod względem zrozumienia przełomowych trendów i zdolności do opracowywania rozwiązań zajmujących się tymi trendami. Indeks wzrostu wzdłuż osi Y mierzy przychody, udział w rynku, wizję, sprzedaż i marketing. Wykres przedstawia historię wzrostu firmy i pokazuje jej solidne plany i rozsądną wizję dalszego rozwijania innowacji.

Acronis w raporcie Frost Radar firmy Frost & Sullivan

W tej ocenie Frost Radar porównuje korzyści zapewniane przez dostawców odzyskiwania po awarii jako usługi (DRaaS). Frost Radar podkreślił, że Acronis Cyber Protect Cloud stanowi triumf innowacji, zwłaszcza zaawansowanych pakietów ochronnych, które umożliwiają klientom dostosowywanie i rozszerzanie usług. Dodawanie wydajnych komponentów w oparciu o specyficzne potrzeby klienta lub usługodawcy pozwala użytkownikom ulepszyć usługi i kontrolować koszty. W raporcie pochwalono również firmę Acronis za jej szybki wzrost w ostatnim czasie: 260% od 2021 roku. Nastawienie Acronis na inwestycje w ekosystem partnerski z atrakcyjnymi programami motywacyjnymi, które zwiększają sprzedaż, wraz z historią udanych przejęć firmy, to kolejne pozytywne zmiany w kategorii wzrostu.

„Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy wyróżnienie „Company to Action” w raporcie Frost Radar DRaaS firmy Front & Sullivan, ale nie zamierzamy spocząć na laurach” – powiedział Candid Wüest, wiceprezes ds. badań w Acronis. „Będziemy nadal wprowadzać innowacje w naszych produktach i programach partnerskich, aby wyznaczać nowe szlaki w branży ochrony cybernetycznej i DRaaS”.

Najnowszy Raport Acronis na temat cyberzagrożeń 2022 wykazał, że w drugiej połowie 2022 r. przestępcy ransomware atakowały co miesiąc 200–300 nowych ofiar, a ransomware nadal jest największym zagrożeniem dla dużych i średnich firm. Biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba incydentów związanych z ransomware wzrosła o 25% oraz że 40% ataków ransomware prowadzi do przelania środków na konta przestępców, szybkie i skuteczne DRaaS ma kluczowe znaczenie dla każdego zgodnego i bezpiecznego korporacyjnego protokołu cybernetycznego.

„Sformułowanie „instrumentalne we wprowadzaniu branży w przyszłość” jest tym, co utkwiło mi w pamięci i co najbardziej spodobało się mi w raporcie” – dodał Wüest. „Dopóki istnieje cyberprzestępczość, będzie jeszcze wiele do zrobienia. Mamy nadzieję, że nadal będziemy motywować siebie i inne firmy do rozwoju branży DRaaS”.

Cały raport „Frost Radar: Disaster Recovery as a Service, 2022” dostępny jest pod linkiem

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200