Acronis rozszerza ofertę rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo

Acronis ogłosił dzisiaj rozszerzenie swoich zabezpieczeń przed zaawansowanymi atakami bezplikowymi za pomocą Intel Threat Detection Technology (Intel TDT), która pozwala na wykorzystanie w procesach skanowania pamięci zintegrowanego procesora graficznego Intel (Intel integrated GPU).

Acronis rozszerza ofertę rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo

Fot. Pixabay/Pexels

Ponieważ zagrożenia cybernetyczne rozwijają się i każdego dnia ich liczba rośnie, badacze Acronis zauważyli nowe typy złośliwego oprogramowania i wektory ataków na przedsiębiorstwa, takie jak złośliwe oprogramowanie polimorficzne i ataki bezplikowe. Wiele zagrożeń wykorzystuje techniki bezplikowe „tylko w pamięci”, które mogą być trudne do wykrycia. Technologia Intel TDT sprawia, że rozwiązania Acronis do ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi mogą zwolnić zasoby podczas skanowania dysku twardego i pamięci, co skutkuje poprawą wydajności systemu. Badacze Acronis wykryli, że podczas skanowania wszystkich procesów w pamięci systemowej na obsługiwanych procesorach, technologia Intel TDT ograniczyła obciążenie procesorów o 2,4 raza przez przeniesienie operacji na zintegrowany procesor graficzny Intel.

Rozwiązanie Acronis łączy kompleksową ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi opartą na jednym agencie z technologią Intel TDT. To ulepszenie powoduje niższe obciążenie procesora, co z kolei zapewnia większą moc obliczeniową. Operacje bezpieczeństwa wymagające dużej mocy obliczeniowej są natomiast wykonywane w procesorze graficznym zintegrowanym z Intel. Innowacja Intel TDT będzie dostępna za pośrednictwem rozwiązań Acronis Cyber Protect Cloud, Acronis Cyber Protect i Acronis Cyber Protect Home Office.

Zobacz również:

  • Ataki ransomware pozostają nadal numerem 1
  • Premiera nowego układu AI firmy Intel
  • Apple ostrzega przed szpiegowskim oprogramowaniem działającym podobnie jak Pegasus

„Wprowadzenie technologii Intel TDT do rozwiązań Acronis do ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi to logiczny krok w kierunku zaspokojenia potrzeb naszych użytkowników” – powiedział Patrick Pulvermueller, dyrektor generalny Acronis. – „W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy, że prawie 50% wykrytych ataków miało charakter bezplikowy. Zastosowanie technologii Intel jest świetnym posunięciem, ponieważ w ten sposób kontynuujemy optymalizację i usprawnianie naszego silnika chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem” – dodał Pulvermueller.

„Dzięki naszej współpracy z Acronis polegającej na integracji Intel® Threat Detection Technology w rozwiązaniach Acronis do ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi, klienci każdej wielkości stosujący Intel vPro mogą przeprowadzać częste i bardzo wydajne skanowanie pamięci. Jest to ogromna korzyść dla naszych wspólnych klientów, ponieważ pomagamy im w obronie przed coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami” – powiedziała Carla Rodríguez, wiceprezes i dyrektor generalny ds. wspierania partnerów w Intel.

„W miarę jak świat IT staje się coraz bardziej wyrafinowany i migruje do chmury, zespoły ds. bezpieczeństwa pracują pod większą presją z powodu mniej zintegrowanych technologii, które zwiększają złożoność i prowadzą do powstania niezamierzonych martwych punktów w systemach bezpieczeństwa” – wyjaśnił wiceprezes IDC ds. badań w zakresie bezpieczeństwa i zaufania, Michael Suby. „Według ostatniej ankiety przeprowadzonej przez IDC wśród 1015 specjalistów ds. bezpieczeństwa w Ameryce Północnej, problem ten dotyczy w szczególności mniejszych organizacji, które są w mniejszym stopniu przygotowane do efektywnego korzystania z oddzielnych produktów pochodzących od wielu dostawców lub nie mają silnej pozycji w negocjacjach z wieloma dostawcami. W związku z tym jest bardziej prawdopodobne, że zintegrowane podejście sprzętowe i programowe w zakresie bezpieczeństwa punktów końcowych będzie dla nich odpowiednim rozwiązaniem”.

Acronis umożliwia użytkownikom odzyskanie kontroli i przezwyciężenie złożoności dzięki zintegrowanej platformie, co zapewnia większą wydajnością operacyjną. Wprowadzając zintegrowane rozwiązanie takie jak Acronis Cyber Protect Cloud, organizacje mogą skrócić czas, jaki zespoły ds. bezpieczeństwa poświęcają na różne działania operacyjne, obniżyć koszty szkoleń, zmniejszyć złożoność środowiska przez zminimalizowanie liczby zarządzanych narzędzi i ostatecznie przyczynić się do rozwoju firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200