Acronis Cyber Foundation świętuje pięć lat działalności

Acronis Cyber Foundation Program, wspierający szereg inicjatyw filantropijnych, przy współpracy z naszymi partnerami, umożliwia dostęp do edukacji i prowadzi działania humanitarne na obszarach o niedostatecznych zasobach.

Acronis Cyber Foundation świętuje pięć lat działalności

Fot. Acronis

Acronis obchodzi piątą rocznicę istnienia Acronis Cyber Foundation Program. Są to działania filantropijne opracowane w celu angażowania partnerów w projekty rozwoju społeczności i zapewniania możliwości wolontariatu członkom zespołu na całym świecie. Głównym celem Programu jest zapewnienie łatwo dostępnej edukacji dla wszystkich. Na przestrzeni lat program ewoluował i obecnie obejmuje także działania humanitarne prowadzone w przypadku klęsk żywiołowych oraz projekty środowiskowe.

Rozpoczęty w 2018 roku Acronic Cyber Foundation Program koncentrował się na edukacji przez finansowanie budowy szkół i prowadzenie szkoleń z zakresu IT dla społeczności na całym świecie. Acronis Cyber Foundation Program we współpracy z partnerami zbudował 18 szkół, a pięć dodatkowych szkół jest obecnie w trakcie budowy. Łącznie nowe szkoły powstaną w 22 krajach. Z inicjatywy tej skorzystało już ponad 5500 uczniów, którzy mają teraz dostęp do edukacji wysokiej jakości. W celu dalszego wspierania edukacji 12 szkół zostało wyposażonych w pracownie komputerowe, aby zapewnić uczniom dostęp do technologii i zapewnić im możliwość czerpania korzyści z nauki w środowisku cyfrowym.

Zobacz również:

Oprócz budowy szkół w programie są także edukacyjne, podczas których 14 000 osób wzięło udział w szkoleniach IT firmy Acronis. W ramach Programu udzielono także pomocy humanitarnej ponad 5 000 osób ze społeczności nieobjętych wystarczającą opieką. Program ma również bezpośredni wpływ na zaangażowanych wolontariuszy, zapewniając im rzadki kontakt z odległymi częściami świata i wyjątkowe doświadczenia, jakie oferuje każda kultura. Aż 92% wolontariuszy Acronis Cyber Foundation Program co roku kontynuuje działania humanitarne.

"Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy dzięki Acronis Cyber Foundation Program", mówi Patrick Pulvermueller, dyrektor generalny Acronis. "Inicjatywa pomocy szkołom i szkolenia IT zapewniły bardzo potrzebne wsparcie osobom potrzebującym, otwierając dla nich świat nowych możliwości edukacyjnych i zawodowych. Sukces Acronis Cyber Foundation nie byłby możliwy bez pomocy naszych partnerów. Chciałbym podziękować za ich ciągłe wsparcie. Nie mam wątpliwości, że nasze wspólne działania pomogą przyczynić się do bardziej pomyślnej przyszłości" – dodaje.

Edukacja ma znaczący i pozytywny wpływ na życie ludzi. Toruje drogę do przyszłej kariery w rozwijających się branżach związanych z technologią. Program szkoleń IT prowadzony przez Acronis Cyber Foundation we współpracy z Yellow Ribbon Fund w Singapurze pomógł ponad 120 uczniom ukończyć szkolenie certyfikacyjne i zdobyć cenne umiejętności w celu znalezienia zatrudnienia. Odnotowano, że ponad 70% absolwentów szkoleń z umiejętności IT znalazło pracę w ciągu zaledwie jednego miesiąca od ukończenia kursu. Program szkoleń z umiejętności IT dla migrantów w Szwajcarii prowadzony we współpracy z Integres, organizacją mającą na celu integrację imigrantów w Szwajcarii, pomógł społeczności migrantów w Schaffhausen udoskonalić i zdobyć kluczowe umiejętności zawodowe. W ciągu trzech lat program pomógł ponad 70 uczniom.

„Acronis Cyber Foundation reprezentuje te same wartości, które skłoniły mnie do budowy szkoły w wiosce w Republice Dominikany”, mówi Sebastian Noelting, dyrektor zarządzający w RNT Rausch. „Jesteśmy przekonani, że takie problemy jak ubóstwo i głód można rozwiązać w sposób zrównoważony jedynie przez edukację. Dlatego edukacja musi być dostępna dla wszystkich na całym świecie. Cieszę się, że udało nam się nawiązać współpracę z Acronis i teraz razem pracujemy nad osiągnięciem tego celu”.

Acronis Cyber Foundation odniosła sukces dzięki pomocy Service Providerów współpracujących z Acronis, takim jak GoDaddy, CloudFest, RNT Rausch, Zebra Systems, Climb Channel Solutions, BusyMouse, Ubistor i nie tylko. Oficjalnym partnerem charytatywnym Acronis Cyber Foundation Program jest organizacja Groundbreaker, która zapewnia zgodność z przepisami i obsługuje wszystkie aspekty budowlane w ramach realizacji projektów budynków szkolnych. „ Acronis od samego początku był dla nas ważnym partnerem i jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie firmy w zapewnianie dostępu do wysokiej jakości edukacji na całym świecie” – powiedziała Leoni Rossberg, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca Groundbreaker. „Acronis pokazuje, jak istotna i wpływowa jest odpowiedzialność korporacji. Mamy nadzieję, że Acronis zachęci jeszcze więcej firm z sektora technologicznego do prowadzenia podobnych działań”.

Acronis zaprasza wszystkie firmy, niezależnie od ich wielkości, do udziału we wspólnych projektach. Partnerom, którzy chcą opracować własne plany rozwoju społeczności Program może pomóc także we wspieraniu innych inicjatyw. Aby dołączyć do naszej misji lub dowiedzieć się więcej, odwiedź: www.acronis.org.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200