Acer nie rezygnuje z netbooków

Tajwańska firma dementuje informacje o tym, jakoby planowała zrezygnować z netbooków w związku ze skupieniem się na produkcji tabletów. Acer zaprzecza też informacjom o planach wypuszczenia tabletów z procesorem Sandy Bridge. Przynajmniej na razie.

Acer w środowym oświadczeniu powiedział, że nie planuje rezygnować z netbooków, choć coraz bardziej skupia się na tabletach. Dodał także, że nie przewiduje takich urządzeń działających w oparciu o procesory Sandy Bridge, co stoi w sprzeczności z wcześniejszymi słowami kierownika sprzedaży Acera z Taiwanu.

Lu Bing-hsian powiedział, że Acer rozpocznie sprzedaż nowych tabletów w pierwszej połowie tego roku i stopniowo będzie wycofywał netbooki. Stwierdził także, że procesory o mikro-architekturze Sandy Bridge zostaną zastosowane w nowych tabletach firmy.

Zobacz również:

  • Acer Nitro 5 w roli laptopa do firmy

Również i ta informacja została zdementowana. Obecnie nie przewidujemy jeszcze urządzeń opartych na Sandy Bridge - powiedział Acer.

Firma mówi, że zasięg dostępnych dla użytkownika urządzeń rozszerza się, a tablety znajdą swoje miejsce obok netbooków i notebooków bez konieczności im jego odbierania. Acer zapowiedział w listopadzie nowe tablety z 5, 7 i 10-calowymi ekranami i systemem Android. Zostały one zaprezentowane na targach CES razem z 10-calowym tabletem działającym w systemie Windows 7.

Firma badawcza IDC wskazuje, że światowa sprzedaż tabletów osiągnęła 4,8 mln w trzecim kwartale zeszłego roku. Oceniają, że w 2010 sprzedano 17 mln sztuk, a liczba ta ma wzrosnąć do 44,6 mln w 2011 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200