Acer CM teraz Benq

Korporacja Acer postanowiła ostatnio zmienić nazwę firmy Acer CM (Communications & Multimedia) na Benq i rozpocząć promocję nowego znaku firmowego i marki produktów.

Korporacja Acer postanowiła ostatnio zmienić nazwę firmy Acer CM (Communications & Multimedia) na Benq i rozpocząć promocję nowego znaku firmowego i marki produktów.

Firma będzie działała niezależnie od Acer Computer, która od lat ma własne biuro w Polsce i w dalszym ciągu będzie się zajmować przede wszystkim obsługą sprzedaży sprzętu komputerowego. Natomiast Benq będzie zarządzany z regionalnego biura w Wiedniu (Austria & Eastern Europe).

W porównaniu do dotychczasowej oferty Acer CM, Benq zamierza znacznie rozszerzyć zakres produktów wprowadzanych na polski rynek. W najbliższym czasie firma będzie sprzedawać monitory CRT, LCD i plazmowe, projektory LCD, napędy CD/RW/DVD, skanery, fotoaparaty cyfrowe, urządzenia wielofunkcyjne, telefony komórkowe, moduły Bluetooth oraz elementy sieciowe.

Formalnie, działalność Benq rozpocznie się na początku marca, wtedy też ma ruszyć kampania promocji nowej marki. Jak twierdzi Stefan Ilies-Maior (Benq Business Development Manager EE), Polska jest uważana za najważniejszy rynek regionu i ok. 25% środków finansowych przewidywanych na promocję marki będzie kierowane do naszego kraju. Istniejące obecnie kanały sprzedaży Acer CM mają zostać zachowane - Stefan Ilies-Maior sądzi że większość dotychczasowych partnerów firmy będzie współpracować z Benq. Więcej szczegółów na ten temat ma być jednak ujawnione dopiero pod koniec marca - do tego czasu planowane jest zakończenie rozbudowy sieci dystrybutorów i dilerów.

Plany sprzedaży w Polsce zakładają osiągnięcie w 2002 roku obrotów ok. 7 mln euro (szacunkowa wartość sprzedaży w ub. roku wynosła 4 mln euro).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200