Abit specjalnie dla podkręcających

Abit przegotował płytę główną IC7-G skonstruowaną z myślą o miłośnikach ekstremalnego podkręcania podzespołów komputera. Produkt bazuje na najnowszym chipsecie Intela i875 i pozwala procesorom P4 na pracę z szyną systemową 1 GHz.

Z taką częstotliwością mogą również pracować pamięci DDR zamontowane na płycie.

Podkręcanie wymaga jak wiadomo silnego wsparcia sprzętowego od strony zasilana. Dzięki 4-fazowemu zasilaniu IC7-G ma być stabilna nie tylko w trakcie podkręcania, ale także podczas pracy z kolejnymi generacjami procesorów P4, które będą wymagały większej niż obecnie dawki energii.

Zobacz również:

Abit zapewnia 5-bitowe kodowanie identyfikatorów częstotliwości FID co w efekcie ma dawać większe możliwości w zakresie podkręcania w zakresie zmiany częstotliwości taktowania szyny systemowej. Płyta automatycznie przywraca standardową konfigurację BIOS-u w przypadku, gdy próba uruchomienia systemu ze zmodyfikowanymi ustawieniami zakończyła się niepowodzeniem. Nie trzeba więc otwierać obudowy peceta, by wyczyścić pamięć CMOS. W razie potrzeby TweakGuard zrobi to za nas.

Wyposażenie jest bardzo bogate. Obejmuje m.in.: porty USB 2.0, FireWire, wyjście S/PDIF oraz czytniki kart pamięci Compact Flash, Panasonic SD i Sony Memory Stick. Kontrola prędkości obrotowej wentylatora na coolerze procesora odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu ABIT FanEQ. System automatycznie dostosowuje prędkość obrotową wiatraka do obciążenia procesora

W skład wyposażenia IC7-G wchodzi również nowy, udoskonalony konwerter Abit Serillel2, którego funkcjonalność została uzupełniona o Hot-Plug (możliwość przyłączania i odłączania urządzeń "na gorąco") oraz o obsługę urządzeń ATAPI takich jak: napędy CD-ROM i DVD-ROM oraz nagrywarki CD-RW. Dzięki konwerterom Serillel2 i układowi Sillicon Image, który odpowiada za obsługę podsystemu RAID 0/1 SATA 150, płyta główna umożliwia podłączenie do 8 dysków twardych jednocześnie.

Abit zamontował również na płycie kontroler Intel Pro/1000 CT, który odpowiada za komunikację w gigabitowej sieci LAN. Standardowym elementem wyposażenia płyty jest także 6-kanałowy układ dźwiękowy. W skład płyty wchodzą 3 porty FireWire i 8 gniazd USB 2.0.


TOP 200