ATS inwestuje w fabrykę pod Wrocławiem

Austriacki producent sprzętu elektronicznego - Advanced Technology Solutions zamierza zainwestować w Polsce kolejne 28 mln euro. Utworzony w 2007 r. zakład produkcyjny w podwrocławskich Kobierzycach zatrudnia obecnie ok. 200 osób. Do 2010 r. zatrudnienie ma wzrosnąć do 500 pracowników. Firma zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.

Według zapowiedzi rozwój ATS w Polsce jest ważnym elementem strategii rozwoju austriackiego producenta. Do 2010 r. łączna wartość inwestycji ATS w Polsce ma przekroczyć 35 mln euro. Polski oddział został utworzony w 2005 r. Poza działalnością produkcyjną w zajmuje się m.in. księgowością oraz logistyką. W Polsce prowadzone będą również prace badawczo-rozwojowe. W podwrocławskiej fabryce produkowane są m.in. telewizory i monitory LCD, odtwarzacze DVD oraz urządzenia multimedialne. Zastosowane rozwiązania umożliwiają płynną zmianę produkowanego asortymentu.

Pozyskane z warszawskiej giełdy środki mają zostać przeznaczone na rozwój polskiego oddziału. Plany rozwoju zakładają, że pod koniec 2010 r. liczba zatrudnionych w samej tylko fabryce przekroczy 500 osób. Być może tak ambitne plany ATS w Polsce związane są z polskim pochodzeniem prezesa firmy - Tadeusza Synowca, wykształconego na Politechnice w Krakowie.

Przedstawiciele ATS szacują, że kolejne inwestycje w Kobierzycach pod Wrocławiem umożliwią firmie uzyskanie pozycji lidera wśród producentów niemarkowego sprzętu elektronicznego w Europie. W 2010 r. firma spodziewa się obrotów na poziomie 500 mln euro rocznie.

Advanced Technology Solutions jest producentem i dystrybutorem m.in. paneli LCD oraz sprzętu elektronicznego powszechnego użytku. Firma produkuje również sprzęt OEM. Posiada także własne linie produktowe - e:max, Xyno i LEVEL. Największymi klientami ATS są duże sieci handlowe, w tym m.in. Makro, Plus i Media Markt.


TOP 200