ATM przejęła firmę Impulsy

Impulsy z siedzibą w Warszawie, w której ATM przejął 72% udziałów, działa na rynku usług medycznych. "W najbliższych latach przewidywany jest kilkukrotny wzrost wydatków na teleinformatykę w polskiej służbie zdrowia. Zamierzamy być jedną z wiodących spółek oferujących rozwiązania dla tego rynku" - twierdzą przedstawiciele ATM.

ATM przewiduje możliwość dokapitalizowania nowo przejętej spółki. Dzięki przejęciu firmy Impulsy ATM chce stworzyć kompletna ofertą dla rynku służby zdrowia. Firma współpracuje już m.in. przy tworzeniu cyfrowego archiwum radiologicznego we współpracy z ENEL-MED.

Z kolei Impulsy współpracowały przy projektach w sektorze medycznym m.in. z IBM i ABG-SPIN. Spółka świadczy usługi informatyczne dla kilkudziesięciu szpitali i przychodni w Polsce. Firma specjalizuje się we wdrożeniach i utrzymaniu systemów typu HIS (Hospital Information Systems). Impulsy prognozują w 2007 r. 3 mln zł przychodów i ok. 0,5 mln zysku netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200