ATI w cyfrowym domu

Comdex stał się areną, na której kanadyjski koncern ATI zaprezentował oprogramowanie pozwalające przekształcić karty All-in-Wonder w platformy graficzne pełniące funkcję domowych wideoserwerów.

Karty mogą zostać podłączone do sieci nadającej sygnał telewizyjny, a oprogramowanie Multimedia Center 8.8 sprawia, że funkcjonalność kart w stosunku do opcji oferowanych przez starsze wersje tej aplikacji zostaje zdecydowanie rozbudowana.

Współdzielenie materiałów wideo

Dotychczas dostępna wersja Multimedia Center pozwala na nagrywanie obrazu i dźwięku na dysk twardy peceta. Źródłem może tu być sygnał telewizyjny bądź też zewnętrzne źródło w postaci kamery czy magnetowidu. Nowa wersja oprogramowania pozwala na współdzielenie zasobów w obrębie sieci komputerów wyposażonych w z procesorami i odpowiednie oprogramowanie. Możliwe jest np. przesyłanie obrazu telewizyjnego do odległych pecetów. Obsługiwane są tu różne rodzaje połączeń sieciowych, od najpopularniejszego Ethernetu 10/100 Mbps, poprzez Home PNA po bezprzewodowe sieci standardów 802.11g i b. Wymagania sprzętowe stawiane sieciowym pecetom nie są wysokie i sprowadzają się do procesora Pentium taktowane z częstotliwością minimum 500 MHz oraz 128 MB pamięci RAM.


TOP 200