ATI: komputery ze złączem DisplayPort w 2007 r.

Nowoczesny interfejs cyfrowych połączeń wideo o nazwie DisplayPort znajdzie się na standardowym wyposażeniu komputerów i monitorów już w przyszłym roku - prognozuje firma ATI. Przedstawiciele koncernu na razie milczą na temat tego, kiedy w obsługę standardu będą wyposażone karty graficzne ATI.

Przypomnijmy, iż standard DisplayPort, opracowany przez organizację VESA (Video Electronics Standards Association), umożliwia transmisję sygnału wideo o prędkości do 10,8 Gb/s. Pozwala on na na przesyłanie dźwięku i obrazu tymi samymi kablami. Przesyłany w ten sposób sygnał wideo ma także być zabezpieczony przed nieuprawnionym kopiowaniem.

Jak przekonują koncerny, które zdecydowały się na wspieranie tej technologii (Dell, HP, Lenovo, Samsung), za pomocą złącza DisplayPort możliwe będzie połączenie ze sobą wielu typów urządzeń wyświetlających obraz (komputer-monitor/projektor, odtwarzacz DVD/telewizor, itp).

Zobacz również:

  • DisplayPort lepszy niż HDMI? Sprawdź różnice
  • UE chce rozwiązać definitywnie problem ładowarek
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200