ASUS zaprezentował nową kartę graficzną GeForce GTS 450

Dopiero od paru dni znamy specyfikacje nowych kart NVIDII, a już dziś wiadomo, że jednym z pierwszych jej producentów będzie ASUS. Pierwsze GeForce'y GTS 450 mają się pojawić już w najbliższych tygodniach. Nowa karta ma być kompromisem między ceną a możliwościami.

Wiadomości o nowej karcie ASUSA pojawiły się dzięki jednemu ze sklepów internetowych w Bułgarii. Produkt przedwcześnie trafił tam jako oferta przedsprzedaży.

Nowa karta NVIDII mają stanowić bezpośrednią konkurencję m.in. dla Radeonów z serii HD 5700. GeForce GTS 450 od ASUSa będzie działać na układzie GF106 i posiadać 192 procesory CUDA. Układ GPU ma być taktowany na 783MHz, a jednostki cieniowania na 1566MHz. Karta będzie posiadać 1GB pamięci GDDR5 taktowanej na 3600MHz. Całość ma działać w 128-bitowym interfejsie.

Karta będzie posiadać wyjścia D-Sub, DVI i HDMI oraz możliwość podłączenia w technologii SLI. Za chłodzenie odpowiedzialny będzie nowy system DirectCU składający się z jednego wentylatora i dwóch rurek odprowadzających ciepło. Producent chwali się, że dzięki temu rozwiązaniu udało się schodzić kartę o 20% i wyciszyć o 35% w porównaniu do standardowego układu tego typu. Nie do końca jasna jest sugerowana cena urządzenia. Różne źródła podają kwoty od 145 do 176 euro.

ASUS GeForce GTS 450 ma mieć swoją premierę w połowie września.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200