APC i HP: integracja InfraStruxure Central z HP Operations Manager

Oprogramowanie do monitorowania i zarządzania fizyczną infrastrukturą centrum danych APC InfraStruxure Central zostało zintegrowane z HP Operations Manager.

W efekcie użytkownicy systemów zasilania i chłodzenia centrum danych oferowanych przez APC by Schneider Electric, wykorzystujący jednocześnie sprzęt HP i oprogramowanie do zarządzania centrum danych tego producenta, mogą korzystać z jednej konsoli administracyjnej.

Funkcje HP Operations Manager rozszerzono o możliwość śledzenia wpływu zmian w warstwie fizycznej na systemy IT i aplikacje biznesowe. InfraStruxure Central dostarcza w czasie rzeczywistym informacji o stanie urządzeń zasilania, chłodzenia, systemów bezpieczeństwa, wielkości poboru energii w centrum danych i budynkach oraz aktualnych parametrach środowiska, które przy wykorzystaniu wtyczki SPI (Smart Plug-In) są przekazywane bezpośrednio do HP Operations Manager. Parametry te mogą być używane do całościowego monitorowania i zarządzania infrastrukturą centrum danych, przy wykorzystaniu jednej scentralizowanej konsoli, systemu raportowania i powiadamiania o awariach lub zjawiskachmogących mieć wpływ na prawidłowe funkcjonowanie systemu.

Zobacz również:

  • Zasilanie infrastruktury IT - oto najpopularniejsze zagrożenia
  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200