AOL doda wideo do AIM?

Koncern zamierza rozszerzyć funkcjonalność swojego komunikatora internetowego o możliwość korzystania ze strumieniowej transmisji wideo. Aby to było możliwe, władze AOL muszą uzyskać od FCC zgodę na zrezygnowanie z kompatybilności AIM z innymi komunikatorami.

Zgoda Federalnej Komisji Komunikacji jest tu niezbędna - przypomnijmy, że jednym z warunków, pod jakim amerykański rząd zgodził się w 2001 r. na fuzję AOL i Time Warner, było właśnie utrzymanie kompatybilności AOL Instant Messenger (AIM) z innymi komunikatorami internetowymi (władze chciały w ten sposób uniemożliwić AOL zmonopolizowanie rynku komunikatorów).

Teraz jednak zapis ten zaczyna przeszkadzać AOL w rozwijaniu swoich usług w sektorze IM - warto zwrócić uwagę, że czołowi konkurenci koncernu (czyli np. Microsoft ze swoim Windows Messenger czy Yahoo!) już dawno umożliwili użytkownikom swoich komunikatorów przesyłanie i odbieranie strumieniowego wideo.

Zobacz również:

  • Duże zmiany w komunikatorze WhatsApp
  • Meta opracowała webową wersję usługi Imagine

Dlatego też władze AOL skierowały do FCC prośbę o zniesie wymogu kompatybilności komunikatora AIM. Pismo złożone zostało pod koniec ubiegłego tygodnia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200