AMD zaprezentowała nowe modele Athlona i procesory Duron

Firma AMD, podczas pierwszego dnia targów Computex odbywających się w Taipei (Tajwan), zaprezentowała nowe modele procesorów, wśród których znalazły się najnowsze wersje Athlona z zegarem o częstotliw...

Firma AMD, podczas pierwszego dnia targów Computex odbywających się w Taipei (Tajwan), zaprezentowała nowe modele procesorów, wśród których znalazły się najnowsze wersje Athlona z zegarem o częstotliwości od 750 MHz do 1 GHz oraz tanie układy nowej rodziny Duron.

Wszystkie 12 nowych jednostek Athlon, określanych nazwą Thunderbird, wyposażono w zintegrowaną pamięć podręczną L2 o pojemności 256 Kb. Dostępne są one w dwóch wersjach - Slot A i Socket A. Ich cena kształtuje się na poziomie od 320 USD za wersję 750 MHz, do 990 USD za 1 GHz, przy zakupie w pakietach po 1 tys. sztuk.

Producent przedstawił także procesory Duron, przeznaczone do tanich komputerów. Dostępne one będą w wersjach z zegarem 600, 650 i 700 MHz. Ich oficjalna premiera ma się jednak odbyć w późniejszym terminie, ale jeszcze w tym miesiącu. Procesory będą kosztować 112-192 USD.

***

AMD przygotowuje się do premiery nowej serii procesorów

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200