AMD z mniejszą stratą

Drugi kwartał przyniósł AMD ponad 7% wzrost sprzedaży do 645 mln USD. Strata firmy za ten okres spadła natomiast do 140 mln USD z ubiegłorocznych 185 mln USD.

Sprzedaż procesorów w II kw. przyniosła koncernowi 402 mln USD. Lepszy wynik AMD odnotowała w I kw. br. Zarząd firmy tłumaczy to m.in. epidemią SARS i spadkiem sprzedaży w niektórych kanałach dystrybucyjnych. Zamówienia ze strony największych producentów utrzymały się na niezmienionym poziomie. W ujęciu rocznym koncern odnotował natomiast 20% wzrost sprzedaży pamięci flash, zwłaszcza w Europie i Ameryce Połnocnej.

W III kw. AMD spodziewa się dalszego wzrostu przychodów, związanego z wprowadzeniem na rynek procesorów Opteron i Athnlon 64. Koncern przewiduje też zwiększenie udziału w rynku układów flash. W tym tygodniu AMD wraz z Fujitsu powołały zatrudniającą 7 tys,. osób spółkę FASL, która będzie zajmować się produkcję tego typu układów. FASL jest w 60% własnością AMD.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200