AMD wprowadza na rynek procesor Duron dla notebooków

Advanced Micro Devices (AMD) wprowadził do oferty pierwszy procesor z serii Duron, przeznaczony do zastosowania w komputerach przenośnych. Jednostki z zegarem 600 i 700 MHz są wyposażone w pamięć typu...

Advanced Micro Devices (AMD) wprowadził do oferty pierwszy procesor z serii Duron, przeznaczony do zastosowania w komputerach przenośnych. Jednostki z zegarem 600 i 700 MHz są wyposażone w pamięć typu cache o pojemności 192 KB oraz szynę systemową 200 MHz.

Mobile AMD Duron jest pierwszą z wielu premier zapowiadanych przez AMD na ten rok. Jego cena wynosi odpowiednio 75 i 123 USD w przypadku zakupu pakietu 1 tys. sztuk.

Zobacz również:

  • Nie tylko PC - globalny spadek w sprzedaży laptopów

Jednym z pierwszych producentów, który zapowiedział już wykorzystanie nowych Duronów w swoich komputerach, jest NEC. Według zapowiedzi, notebook z serii LaVie U z procesorem Mobile AMD Duron 700 MHz ma trafić do sprzedaży na amerykańskim rynku jeszcze w tym miesiącu.

***

AMD zamierza wybudować trzecią fabrykę

AMD wprowadza do sprzedaży procesor Duron z zegarem 850 MHz

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200