AMD wprowadza do sprzedaży procesor Duron z zegarem 850 MHz

Advanced Micro Devices (AMD) wprowadziła dzisiaj na rynek procesor Duron, taktowany zegarem o częstotliwości 850 MHz. Jest to kolejny etap walki firmy z jej bezpośrednim rywalem - Intelem, który w ub...

Advanced Micro Devices (AMD) wprowadziła dzisiaj na rynek procesor Duron, taktowany zegarem o częstotliwości 850 MHz.

Jest to kolejny etap walki firmy z jej bezpośrednim rywalem - Intelem, który w ubiegłym tygodniu wprowadził na rynek taniego Celerona z zegarem 800 MHz.

Zobacz również:

  • Kryzys na rynku półprzewodników - najnowsze prognozy ekspertów
  • Microsoft zapowiada natywną platformę deweloperską bazującą na architekturze ARM

AMD ponadto zapowiedziała, że już wkrótce pojawią się na rynku płyty główne dla tego procesora, które będą zawierać specjalizowane układy wspomagające (chip set) przetwarzanie grafiki. Pierwsze tego typu układy będą autorstwa VIA Technologies i SiS, a płyty główne - produkowane przez Asus i MSI.

Zdaniem analityków, będzie to ważny krok AMD w rywalizacji z Intelem. Choć Durony w testach wydajności zwykle prześcigały odpowiadające im jednostki Celeron, to brak funkcji wspomagania obsługi grafiki i konieczność dokupywania przez użytkowników dodatkowych kart nie sprzyjały ich popularności. A przecież z założenia Celerony i Durony są wykorzystywane w tanich komputerach PC.

Nowy Duron 850 MHz kosztuje 149 USD przy zakupie w partii po 1 tys. sztuk.

***

Intel wprowadza na rynek procesor Celeron taktowany zegarem o częstotliwości 800 MHz

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200