AMD sklonuje SSE3 Intela

Nowe modele 64-bitowych procesorów AMD, które pojawią się na początku przyszłego roku zostaną wyposażone w zestaw 13 instrukcji SSE3 obecnych aktualnie w procesorach Intela serii P4 i Celeron D.

Układy AMD wyposażone w SSE3 aktualnie oznaczone są symbolami kodowymi Venice i San Diego. Procesory te będą wykonywane w procesie technologicznym 0,09 mikrona, a ich wersja wg. specyfikacji AMD to E0. Model Venice to kontynuacja linii produktów AMD Athlon 64. Jego premierę zapowiedziano na początek 2005 roku. Z kolei San Diego będą kontynuacją linii Athlon 64 FX przeznaczoną na rynek najwydajniejszych pecetów. W stosunku do aktualnie dostępnych układów, w wersjach E0 ma zostać wyeliminowanych szereg drobnych błędów konstrukcyjnych zauważonych przez inżynierów AMD. Układy te mają także pracować wydajniej od taktowanych z identycznymi częstotliwościami procesów dostępnych obecnie.

Zobacz również:

  • Apple, Nvidia i AMD zmniejszają zamówienia w TSMC. Czy to oznaka recesji?
  • TSMC rozpocznie produkcję w 2 nm w 2025 roku
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200