AMD przygotowuje się do premiery nowej serii procesorów

Na czerwcowych targach PC Expo firma zaprezentuje serię procesorów Duron, które mają bezpośrednio konkurować z Celeronami Intela. Swoją premierę prawdopodobnie będzie wtedy też miała najnowsza, wysoko wydajna wersja Athlona.

Jak ujawnili przedstawiciele Advanced Micro Devices (AMD), podczas zaplanowanej na drugą połowę czerwca wystawy PC Expo w Nowym Jorku, firma zaprezentuje serię ok. 10 nowych procesorów.

Przede wszystkim należy się spodziewać kilku różnych modeli nowej jednostki o nazwie Duron. Ma ona konkurować z produkowanym przez Intela procesorem Celeron. Źródła zbliżone do producenta podają, że ten następca rodziny K6 pojawi się w wersjach z zegarami o częstotliwości 600, 650 i 700 MHz.

Obserwatorzy rynku spodziewają się również prezentacji nowej, wydajnej wersji Athlona o nazwie Thunderbird. Wyposażony ma on być w zintegrowaną pamięć poziomu 2 o pojemności 256 KB i ma być taktowany zegarem o częstotliwości 700 MHz - 1 GHz. Dla porównania - obecne modele Athlona mają większą pamięć podręczną (512 KB), jednak nie jest ona zintegrowana z procesorem, co znacznie zmniejsza wydajność procesora.

Rzecznik AMD nie chciał jednak potwierdzić, czy Duron i Thunderbird zostaną wprowadzone do sprzedaży z końcem czerwca br.

***

AMD zapowiada następcę procesorów z rodziny K6

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200