AMD prezentuje nowe karty graficzne dla stacji roboczych

Amerykańska firma przedstawiła w tym tygodniu wydajne karty graficzne nowej generacji przeznaczone dla stacji roboczych. Są to karty AMD Radeon PRO W7900 i AMD Radeon PRO W7800, które bazują na firmowej architekturze AMD RDNA 3.

Grafika: AMD

Są to pierwsze na świecie profesjonalne karty graficzne zawierające chipletowy układ GPU, oferujące obsługę standardu DisplayPort 2.1 dla ekranów następnej generacji. Są to przy tym najwydajniejsze układy tego typu, jakie zostały wyprodukowane przez AMD. Podczas gdy AMD Radeon PRO W7900 zapewnia nawet 1,5-krotnie wyższą wydajność geometryczną w porównaniu z poprzednią generacją, to obie nowe karty graficzne oferują lepszy stosunek wydajności do ceny w porównaniu do konkurencji w wymagających aplikacjach dla profesjonalistów i twórców.

Karty z serii AMD Radeon PRO W7000 zapewniają wyższą wydajność i lepszą efektywność niż architektura RDNA 2. Nowe jednostki obliczeniowe AMD RDNA 3 realizują obliczenia związane z renderingiem, sztuczną inteligencją (AI) i raytracingiem, oferując ok. 50% wyższą wydajność w raytracingu w przeliczeniu na jednostkę obliczeniową w porównaniu do poprzedniej generacji.

Zobacz również:

  • IPhone w wersji Slim? Jakie plany ma firma Apple?

Karty tej serii wspierają technologie AMD Radiance Display Engine i DisplayPort 2.1, które obsługują ponad 68 miliardów kolorów oraz ekrany z wyższą częstotliwością odświeżania niż architektura AMD RDNA 2. Porty wideo są z kolei gotowe na następnej generacji ekrany i konfiguracje z wieloma monitorami, które są istotne dla profesjonalistów.

Karty powinny pojawić się w ofertach wiodących sprzedawców w 2 kwartale tego roku. Cena sugerowana SEP dla kart AMD Radeon PRO W7900 to 3999 USD, a dla W7800 to 2499 USD. Karty te powinny być też dostępne w systemach producentów OEM i integratorów w drugiej połowie 2023 roku.

Źródło: redisfast.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200