[AKTUALIZACJA] Masowy wyciek danych z TikToka?

Włamanie do Tiktoka: natychmiast zmieńcie swoje hasła i włączcie weryfikację dwuetapową. Publikujemy stanowisko firmy.

Kon Zografos / Pixabay

Grupa złożona z badaczy bezpieczeństwa, ekspertów prawnych i analityków zagrożeń Beehive Cybersecurity, ostrzegła niedawno swoich klientów, aby natychmiast zmienili swoje hasło do Tiktoka z powodu masowego naruszenia danych. Naruszenie zostało odkryte i zgłoszone na Twitterze przez grupę cyberbezpieczeństwa AgainstTheWest.

Tweetuje na ten temat także m.in. Troy Hunt.

Według Boba Diachenko, dane pochodzą raczej z Hangzhou Julun Network Technology, a nie z TikToka, jednak ogrom wycieku go zadziwia.

Zobacz również:

  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • UE grozi TikTokowi gigantyczną karą
  • Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI

TikTok nie potwierdził utraty danych.

STANOWISKO FIRMY TIKTOK

„Nasz zespół ds. bezpieczeństwa nie znalazł żadnych dowodów świadczących o naruszeniu bezpieczeństwa. Potwierdziliśmy, że wszystkie próbki danych, o których mowa, są publicznie dostępne i nie są wynikiem jakichkolwiek naruszeń systemów, sieci lub baz danych TikToka. Ponadto próbki zawierają najprawdopodobniej informacje pochodzące z jednego lub więcej źródeł zewnętrznych, które nie są powiązane z TikTokiem. Użytkownicy nie muszą podejmować żadnych proaktywnych działań, a my pozostajemy zaangażowani w zapewnianie bezpieczeństwa i ochrony naszej globalnej społeczności."

Biuro Prasowe TikToka w Polsce

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200