AI wspomoże Microsoft w zmianach interfejsu Windowsa 11

Microsoft wykorzysta sztuczną inteligencję, aby dopracować interfejs użytkownika systemu operacyjnego Windows 11.

Microsoft wprowadza obsługę sztucznej inteligencji do coraz większej gamy swoich rozwiązań produktowych. Gigant z Redmond, który jest inwestorem OpenAI, wdrożył już mechanizmy sztucznej inteligencji między innymi do wyszukiwarki Bing.

Windows 11 otrzyma głębszą integrację z AI
Źródło: Windows / Unsplash

Windows 11 otrzyma głębszą integrację z AI

Źródło: Windows / Unsplash

System operacyjny Windows 11 również został zintegrowany z narzędziami AI. Znajdziemy je w pasku zadań. Opcje wyszukiwania zostały zaktualizowane o nowy algorytm Bing bazujący na sztucznej inteligencji rozwijanej przez OpenAI.

Zobacz również:

W niedalekiej przyszłości sztuczna inteligencja wspomoże generowanie interfejsu użytkownika w systemie operacyjnym Windows 11.

Jedna z ostatnich kompilacji testowych Windowsa 11 z marca 2023 roku wskazuje na obecność integracji sztucznej inteligencji z opcjami personalizacji interfejsu użytkownika najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft.

Użytkownicy będą mogli skorzystać z efektu głębi na ekranie domowym. Z kompilacji testowej wynika, ze po uruchomieniu nowej opcji sztuczna inteligencja doda efekty głębi do obrazów tła wybranych przez użytkownika.

Opcja pojawiła się już w ustawieniach, ale nie jest jeszcze aktywna. Aktualnie Microsoft nie przekazuje szczegółowych informacji na temat integracji AI z interfejsem użytkownika. Możliwe, że Windows 11 dostanie animowane tapety, które znamy z mobilnych systemów operacyjnych.

W chwili obecnej Microsoft przoduje w udostępnianiu nowych funkcji związanych ze sztuczną inteligencją w swoich systemach operacyjnych. Wszystko dzięki wieloletnim inwestycją w firmę OpenAI odpowiedzialną za wprowadzenie na rynek ChatGPT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200