AI wkroczy wkrótce do wyszukiwarki Google

Kilkanaście tygodni od momentu, gdy na rynku IT pojawił się chatbot Bard, jego twórca – czyli Google - zapowiada, że już wkrótce wprowadzi kolejne rozwiązanie tego typu (czyli wykorzystujące sztuczną inteligencję) do swojej wyszukiwarki.

Grafika: Google

Tym samym Google idzie w ślady firmy Microsoft, która wprowadziła do swojej wyszukiwarki Bing podobne rozwiązanie. Mowa oczywiście o konwersacyjnym chatbocie GPT-4. Był to strzał w dziesiątkę, już kilka tygodni po udostępnieniu użytkownikom takiej wyszukiwarki, liczba aktywnych użytkowników korzystających z niej każdego dnia wzrosła do ponad 100 mln. Google ma nadzieję, że w przypadku jej wyszukiwarki będzie podobnie, tym bardziej iż dominuje ona wyraźnie na tym rynku, mając w nim udział nieco ponad 93%.

Google nie zdradza na razie szczegółów tego przedsięwzięcia, w tym daty premiery takiej wyszukiwarki. Można domniemać iż nie będzie trzeba długo czekać na taki moment. Chodzi bowiem o to iż postępy w rozwoju sztucznej inteligencji są obecnie tak szybkie, że liczą się tu już nie miesiące, ale tygodnie. A każda zwłoka może drogo kosztować i Google zdaje sobie sprawę z tego iż może to być przełomowy moment, jeśli chce dalej zachować pozycję lidera na tym rynku.

Zobacz również:

  • Snowflake Data Cloud Summit już w przyszłym tygodniu
  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • ChatGPT wyszukiwarką - czy Google ma się czego obawiać?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200