AI wkracza do samochodów Mercedes-Benz

Krok po kroku sztuczna inteligencja wkracza do wszystkich urządzeń, również do samochodów. I tak w zeszłym tygodniu Mercedes-Benz ogłosił, że już niedługo w jego samochodach pojawi się bot ChatGPT.

Grafika: Mercedes-Benz

Najpierw będą z niej mogli skorzystać Amerykanie. Kierowcy prawie miliona wybranych modeli samochodów tej firmy mogą już przystąpić do ogłoszonego właśnie przez Mercedes-Benz programu i zainstalować w znajdujących się na ich wyposażeniu komputerach, które pełnią rolę asystenta głosowego (Voice Assistant), oprogramowanie uruchamiające funkcje ChatGPT. Mogą wtedy wypowiedzieć polecenie „Hej Mercedes” i następnie przywołać bota i zacząć z nim konwersować.

Firma twierdzi, że bot może się okazać szczególnie przydatny wtedy, gdy kierowca stoi w korku. Zamiast denerwować się i nudzić, może wtedy porozmawiać z botem na interesujące go tematy, zasięgnąć w jakiej sprawie porady, czy po prostu poprosić o przeczytanie wiersza czy innego utworu. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce również inni producenci samochodów zdecydują się na podobny krok, co oznacza iż sztuczna inteligencja wkroczy na dobre do motoryzacji. Mówi się, że General Motors pracuje również nad asystentem głosowym obsługującym ChatGPT i wkrótce ogłosi oficjalnie swoje rozwiązanie tego typu.

Zobacz również:

  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów
  • Samsung Galaxy S23 również otrzyma funkcje AI
  • Kolejny producent pojazdów EV wspiera standard ładowania Tesli
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200