ABW przyznało platformie zabezpieczeń firmy Samsung certyfikat ochrony kryptograficznej

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nadała mechanizmom bezpieczeństwa wchodzącym w skład platformy Samsung Knox certyfikaty ochrony kryptograficznej. Agencja uznała tym samym, że urządzenia mobilne linii Samsung Galaxy są bezpieczne, ponieważ mechanizmy te są używane przez firmę Samsung do ich ochrony.

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

ABW potwierdziła, że platforma spełnia rygorystyczne wymagania stawiane przed tego typu rozwiązaniami. Samsung Knox to kompletna, wielowarstwowa platforma bezpieczeństwa, która chroni zarówno firmy jak i indywidualnych użytkowników korzystających ze smartfonów i tabletów.

Certyfikacja przeprowadzona została w ramach programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Jest to inicjatywa o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (dawniej Ministerstwo Cyfryzacji) na rzecz Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa. Samsung Knox zabezpiecza ponad miliard urządzeń mobilnych Galaxy na całym świecie, a jego skuteczność potwierdzają liczne certyfikaty bezpieczeństwa przyznane przez instytucje rządowe i analityczne.

Zobacz również:

  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • Veeam Data Platform z certyfikatem Common Criteria
  • Samsung Galaxy S23 również otrzyma funkcje AI

Partnerstwo ma za zadanie m.in. zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług i podnieść poziom świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych. Obecność od 2019 r. firmy Samsung Electronics Polska w PWCyber jest częścią ciągłego dialogu z administracją publiczną oraz poczucia odpowiedzialności w obszarze jednego z największych wyzwań XXI wieku, czyli cyberbezpieczeństwa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200