ABC Data trzecim dystrybutorem Novell Polska

Firma jest pierwszym w Polsce Autoryzowanym Dystrybutorem Licencji Novella, które od początku stycznia 2001 r. są sprzedawane za pośrednictwem jej internetowego systemu zamówień InterLink.

Novell Polska podpisał umowę z trzecim już dystrybutorem - ABC Data. Firma jest pierwszym w Polsce Autoryzowanym Dystrybutorem Licencji Novella, które od początku stycznia 2001 r. są sprzedawane za pośrednictwem jej internetowego systemu zamówień InterLink.

Dotychczasowi dystrybutorzy produktów Novella - Techmex i Tech Data Polska (poprzednio Computer 2000)- oferują zarówno oprogramowanie, jak i licencje. Tymczasem ABC Data będzie sprzedawać wyłącznie licencje, a właściwie ich numery. Dzięki takiemu nemerowi klient będzie mógł uaktywnić posiadane już oprogramowanie lub umożliwić pracę dodatkowym użytkownikom. "Oprócz wygody tej formy sprzedaży ważny jest fakt, że - zgodnie z ustawą o podatku od wartości dodanej - licencje nie są objęte VAT, co automatycznie obniża cenę zakupu" - mówią przedstawiciele Novell Polska.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

Jednym z powodów nawiązania współpracy z ABC Data jest użytkowany przez tę firmę system sprzedaży internetowej InterLink, posiadający wbudowany moduł sprzedaży licencji. Po złożeniu zamówienia jest ono - na razie - wysyłane pocztą elektroniczną do Irlandii, gdzie nadawany jest licencji niepowtarzalny numer. Jak mówią przedstawiciele Novella, pod koniec br. za pomocą narzędzi DirXML zostanie stworzony system middleware, umożliwiający resellerom uzyskiwanie numerów licencji w pełni online.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200