8 portów Fibre Channel

Fujitsu Siemens Computers wprowadził na rynek nowy, 8-portowy przełącznik Fibre Channel o przepustowości 2 Gb/s.

Fujitsu Siemens Computers wprowadził na rynek nowy, 8-portowy przełącznik Fibre Channel o przepustowości 2 Gb/s.

Porty umożliwiają tworzenie różnego rodzaju połączeń z wykorzystaniem urządzeń typu SFP (Small Formfactor Plugables). Przełącznik pozwala on na szybkie wykonywanie kopii zapasowych oraz konsolidację serwerów i urządzeń pamięci masowej. Ponadto można go wykorzystywać do replikacji i tworzenia lustrzanych kopii danych w odległych ośrodkach.

Zobacz również:

Urządzenia SFP są dostępne w kilku wariantach: wielomodowym, wielomodowym światłowodowym (MMF), jednomodowym oraz jednomodowym światłowodowym (SMF). Nowy przełącznik można zintegrować z infrastrukturą 1 Gb/s (fabric) lub wykorzystać do tworzenia sieci SAN wykonanej w całości w technologii 2 Gb/s. Stosując właściwą infrastrukturę sieciową, można tworzyć połączenia na odległość do 10 kilometrów.

Korzystając z nowego przełącznika, należy zainstalować jeden z dwóch pakietów oprogramowania dostępnych w ramach rozwiązania easySAN – MSB lub ULT. Pakiet MSB oferuje standardowe funkcje używane w sieci SAN, a pakiet ULT umożliwia dodatkowo trunking, czyli równomierne rozłożenie obciążenia na dwa przełączniki za pośrednictwem połączenia typu E-Port. Ponadto pakiet ten umożliwia przeprowadzanie analiz wydajności.

Więcej informacji:

http://www.fujitsu-siemens.com.pl