7bulls.com tworzy z TU Mobile konsorcjum UMTS i przejmuje RG Studio

Firma wraz z włoskim operatorem będzie ubiegać się o koncesję na UMTS, natomiast przejęcie RG Studio ma jej dać czołową pozycję na polskim rynku oprogramowania typu open source.

Warszawska spółka 7bulls.com SA, świadcząca usługi związane z systemem Linux, podpisała porozumienie z włoską firmą TU Mobile SPA, dotyczące wspólnych prac nad opracowaniem oferty, mającej pozwolić im na uzyskanie koncesji na świadczenie usług telefonii UMTS. Wstępnie informowaliśmy o tym już wczoraj. Firmy zawiązały spółkę, w której każda ze stron objęła po 33% udziałów. Pozostałe udziały będą oferowane innym firmom zainteresowanym tym przedsięwzięciem.

Zdaniem Huberta Rutkiewicza, prezesa 7bulls.com, cena za koncesję UMTS, ustalona przez resort łączności na 650 mln euro, jest "ekonomicznie uzasadniona". Założone konsorcjum z pewnością przystąpi do przetargu. TU Mobile planuje przeznaczyć na rozwój działalności UMTS w Polsce ok. 2,5 mld euro.

<B>Przejęcie Linuxa</B>

Jednocześnie 7bulls.com poinformowała o przejęciu firmy RG Studio, liczącego się twórcę oprogramowania linuxowego z Warszawy. Wartość transakcji nie została ujawniona.

"Dzięki transakcji 7bulls.com zyskuje doświadczoną kadrę i cenną wiedzę. Umacniamy swoją pozycję lidera na rynku rozwiązań open source, stanowiących realną alternatywę dla systemów zamkniętych" - powiedział Stanisław Borkowski, dyrektor zarządzający 7bulls.com.

Firma ma nadzieję, że dzięki transakcji uda jej się stworzyć czołową na polskim rynku spółkę, oferującą rozwiązania, oparte na platformie linuxowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200